Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Niech się święci 1 maja!

dodano 2014-09-17 13:21 w kategorii: Powiatowe

"Do ośmiogodzinnego czasu pracy jesteśmy przyzwyczajeni (o ile w ogóle pracujemy). Ale nie pamiętamy, że 24 godzinny dzień podzielony na 3 części (8 godzin na pracę, 8 godzin na czas spędzony z rodziną, 8 godzin na odpoczynek) zawdzięczamy strajkującym robotnikom.

Od 3 lat walczę (bo tak to trzeba nazwać) w sprawie oficjalnych kutnowskich obchodów tego MIĘDZYNARODOWEGO i POLSKIEGO PAŃSTWOWEGO ŚWIĘTA. I dlatego wielokrotnie wnosiłem, by podczas obchodów 1 Maja oficjalna miejska delegacja złożyła symboliczne kwiaty na grobie pomordowanych robotników w roku 1905 (to są również ofiary patriotycznego zrywu), którym szacunek trzeba oddać. Przez 3 lata moje postulaty odbijały się pustym echem. Ostatnio ponownie w tej sprawie zabrałem głos na branżowej Komisji Kultury oraz później na sesji podczas obrad Rady Miasta Kutno… Myślę, że determinacja (i przychylność nieprzychylnych) przyniesie w końcu wymarzony skutek…" - powiedział nam Bartosz Wojciech SerendaKomentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.