Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

3XTAK DLA GODNEJ PRACY

dodano 2014-09-17 13:06 w kategorii: Akcje

Sojusz Lewicy Demokratycznej przeprowadził ogólnopolską akcje 3xTAK. Członkowie kutnowskiego SLD również brali czynny udział w tej akcji.

 

3xTAk Jest to obywatelska inicjatywa ustawodawcza TAK DLA GODNEJ PRACY. Projekty ustaw dotyczą:

 

 • ustalenia minimalnej stawki za godzinę pracy, bez względu na formę zatrudnienia, na poziomie co najmniej 10zł. Brutto,
 • podniesienia najniższych emerytur o 200zł.,
 • zrównania sytuacji prawnej pracowników zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych i na etacie w zakresie wysokości płacy minimalnej,
 • określenia mechanizmu corocznej waloryzacji stawki za godzinę pracy, opartego na rozwiązaniach zawartych w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
 • ustanowienia miesięcznej płacy minimalnej na poziomie co najmniej 50% płacy średniej krajowej,
 • wzmocnienia Państwowej Inspekcji Pracy, zarówno w wymiarze finansowym, jak i organizacyjnym.

 

W związku z tym po kraju jeździły specjalne busy reklamujące akcję, a członkowie SLD zbierali podpisy.

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Kutnie również brał czynny udział w tej akcji. Zbiórki podpisów od mieszkańców powiatu kutnowskiego trwały już od czerwca. W dniach 4-5 lipca członkowie sojuszu,  na czele z przewodniczącym powiatowym -  Bartoszem Wojciechem Serendą zbierali podpisy przy targowicy oraz w centrum miasta Kutna. 3xTAK DLA GODNEJ PRACY wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców naszego regionu, którzy z chęcią przyłączają się do akcji składając swoje podpisy pod listami poparcia inicjatywy. Wszystkim wspierającym akcję dziękujemy!Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.